Zamów darmowe próbki tkanin!

W treści wiadomości wpisz numery tkanin oraz dane adresowe wraz z nr. telefonu na jakie mamy wysłać próbki. Opis i galerie tkanin znajdziesz w zakładce "Galeria tkanin"

Darmowe próbki !

Worki Sako – co to jest?

Worki Sako – co to jest?

Wielu czytelników być może nigdy w życiu nie spotkało się z pufami Sako, dlatego na wstępie tłumaczymy, co to jest. Pufa Sako to rodzaj fotela, którego obicie najczęściej wykonane jest z eko-skóry, skóry naturalnej, futra lub innych tkanin. W środku takiego fotela nie znajdziemy żadnego drewnianego szkieletu, ponieważ znajduje się tam wkład w postaci specjalnych kulek, które są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu idealnie dopasowują się do sylwetki użytkownika. Pufy Sako mają kształt worka, są lekkie i łatwe w przenoszeniu, a przede wszystkim są bardzo wygodne.

Coś więcej na temat materiałów

Jeśli chodzi o materiały, to mamy całe spektrum możliwości, warto więc opisać, czym charakteryzuje się każdy z nich oraz jakie są ich wady i zalety.

Eko-skóra i skóra naturalna

Eko-skóra - właśnie ten materiał jest najczęściej używany jako pokrycie dla worków Sako. Jest tak dlatego, że jest stosunkowo tani, a przy tym bardzo łatwy do czyszczenia. Żeby wyczyścić fotel ze skóry ekologicznej, potrzebujemy tylko ścierki, płynu i wody. Jego wadą może być fakt, iż (w szczególności latem) ciało będzie się do niego kleić. Wtedy warto zwrócić uwagę na skórę naturalną, która na pewno lepiej sprawdzi się w takiej sytuacji, a ponadto będzie bardziej trwała. Obydwa rodzaje skóry są dobrym wyborem, jednakże należy o nie dbać i regularnie czyścić.

Mikroplusz, plusz i futro

Tkaniny, dzięki którym nie spotkamy się z nieprzyjemnym uczuciem siadania na zimnym materiale, jakim jest skóra. Plusz, mikroplusz i futro są idealne dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są bardzo miłe w dotyku, a przede wszystkim wygodnie się na nich siedzi. Fotel Sako wykonany z tych tkanin ma mnóstwo zalet. Warto jednak pamiętać o tym, iż może szybko się brudzić, a zatem należy zwrócić uwagę na to, aby z fotela można było zdjąć pokrowiec. To na pewno ułatwi nam czyszczenie.

Tkanina drukowana

Wybór wzorów wśród tkanin drukowanych jest ogromny, tu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i swoich potrzeb. Są tu wzory idealnie nadające się do pokoju dziecięcego. Zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Można również znaleźć takie, które bez wątpienia będą pasować do salonu i pokoju dziennego. Mnogość kolorów i motywów, w których wykonane są tkaniny, zapewnia dopasowanie do poduszek, zasłon i innych elementów znajdujących się w salonie.

Dlaczego akurat worek Sako?

Worek Sako jak już wspomnieliśmy, ma mnóstwo zalet, ale zastanówmy się, dlaczego mógłby być lepszym wyborem niż fotel?

Podstawowa różnica pomiędzy fotelem a pufą Sako jest taka, że fotel posiada sztywną i stałą konstrukcję, która w sposób ograniczony dopasowuje się do naszej sylwetki. Fotel po dłuższym czasie siedzenia często okazuje się niewygodny, a jego tapicerka może szybko się brudzić i być trudna do wyczyszczenia. Dodatkowo ten rodzaj mebla jest cięższy i trudniejszy do przemieszczania, może rysować podłogę i sprawiać trudności podczas sprzątania mieszkania.

Z kolei worek Sako jest lekki i łatwy do przenoszenia. Jego obicie jest łatwe do czyszczenia, a niektóre modele mają możliwość zdjęcia tapicerki i wyprania jej w pralce, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Dodatkowo warto podać jego największą zaletę, czyli to, że worek dopasowuje się do naszej sylwetki, można na nim przyjąć wiele pozycji, od siedzącej, aż po leżącą. Do worka można dobrać pasujący podnóżek, który również wpływa na wygodę siedzenia i wypoczywania.

Wygoda dla każdego

Na zakończenie warto dodać, że pufy Sako są idealnym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od wieku. Oczywiście najbardziej lubią je dzieci, ponieważ ten rodzaj fotela jest czymś oryginalnym i bardzo rzadko spotykanym. Jednak poza dziećmi  z pewnością każdy zwróci uwagę na wygodę, jaką oferują, ich niewielką cenę w porównaniu z fotelami oraz łatwość czyszczenia, przenoszenia i przechowywania. Wszystkie te atuty warto rozważyć, kiedy przyjdzie nam meblować salon, pokój dzienny czy pokój dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl