Sofy i fotele rozkładane – świetna alternatywa dla pokoju gościnnego

Sofy i fotele rozkładane – świetna alternatywa dla pokoju gościnnego

Polacy nie mogą się pochwalić spektakularną powierzchnią mieszkalną, która w naszym kraju przeciętnie wynosi nieco ponad 70 metrów kwadratowych. Taki metraż pozwala wydzielić salon (najczęściej z aneksem kuchennym), sypialnię, łazienkę i pokój dziecięcy. To wszystko. Tymczasem nasza słynna gościnność czasami wymaga, aby kogoś przenocować. Brak pokoju gościnnego nie będzie problemem, jeśli w mieszkaniu pojawiają się odpowiednie meble wypoczynkowe, chociażby sofy i fotele rozkładane. Te meble mają szereg zalet, o których przeczytasz w tym wpisie.

 

Rozkładana sofa – idealna do salonu i nie tylko dla gości

Rozkładana sofa to przede wszystkim mebel bardzo uniwersalny. Przez większość czasu pełni rolę miejsca do wypoczynku, oglądania telewizji, rozmów z przyjaciółmi, gry na konsoli. Jednak gdy tylko zachodzi taka potrzeba, może w ciągu kilku chwil zmienić się w wygodne łóżko, na którym przenocują co najmniej 2 osoby.

Dlatego wybierając sofę do salonu warto od razu zainwestować w taką, która jest wyposażona w funkcję spania. Dopłata zwykle nie jest duża, a korzyści wynikające z posiadania takiego mebla są naprawdę niebagatelne.

Wygodna sofa rozkładana rozwiązuje problem braku pokoju gościnnego. W ostateczności może uratować sytuację, gdyby rodzice musieli oddać swoją sypialnię dziecku.

 

Warto wiedzieć

Wbrew stereotypom sofa z funkcją spania nie jest masywna i mało efektowna. Na rynku jest wiele pięknych modeli, które bez problemu mogą stać się kluczowym elementem wystroju wnętrza.

 

Fotel rozkładany – ratunek w nagłej sytuacji

Rozkładany fotel to mebel do zadań specjalnych. Na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłego fotela. Jednak w razie potrzeby można go zmienić w całkiem wygodne łóżko, na którym spokojnie wyśpi się jedna osoba. Jest to zatem kolejny mebel ratujący sytuację w momencie, gdy w mieszkaniu nie ma pokoju gościnnego.

Funkcja rozkładania przyda się oczywiście nie tylko w razie przedłużającej się wizyty gościa. Taki fotel to przede wszystkim bardzo wygodny mebel wypoczynkowy. Jego zastosowanie jest szerokie. Fotel może być kompaktową alternatywą dla szezlonga, zapewnić maksymalny komfort podczas czytania książki czy służyć karmiącej mamie.

 

Warto wiedzieć

Niewątpliwą zaletą rozkładanego fotela jest to, że taki mebel zajmuje bardzo mało miejsca. Może więc być idealnym wyborem do małego mieszkania lub do salonu, w którym brakuje przestrzeni, aby umieścić efektowny narożnik czy dużą sofę.

Rozkładane meble wypoczynkowe oferują wiele zalet, które mogą się przydać zarówno w najmniej oczekiwanym momencie, jak i na co dzień. Wybierając meble do mieszkania warto wziąć to pod uwagę i mieć dzięki temu możliwość przenocowania gości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl