Sofa i fotel, czyli sztuka dobrania zestawu wypoczynkowego

Sofa i fotel, czyli sztuka dobrania zestawu wypoczynkowego

Komplet wypoczynkowy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w naszych salonach. Większość osób marzy o tym, aby w zależności od nastroju móc położyć się na sofie lub wygodnie usiąść w fotelu. Sofa i fotel to optymalny zestaw, ale przed zakupem obu elementów należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

 

Komplet to najlepszy wybór

Pisząc o komplecie mamy na myśli wybór sofy i fotela z tej samej serii producenta. Taki zestaw prezentuje się zdecydowanie najlepiej, bo oba elementy idealnie do siebie pasują – zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności.

Jeśli z jakichś powodów nie można skompletować sofy i fotela z tego samego zestawu (np. brak fotela w ofercie producenta), należy przynajmniej postawić na takim sam materiał obiciowy i oczywiście w zbliżonej kolorystyce.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw sofa i fotel?

Oczywiście najważniejsza jest wygoda użytkowania. Warto przyjrzeć się głębokości siedziska oraz oparciu. Jest to szczególnie ważne w przypadku fotela, który musi zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa – w przeciwnym razie długie siedzenie będzie powodować dyskomfort.

Kolejna kwestia to materiał obiciowy. Oferta jest bardzo szeroka. Optymalnym wyborem w relacji ceny do wyglądu i trwałości będzie szenil, który pasuje do praktycznie każdego wnętrza. Mikrofaza to z kolei najlepsze rozwiązanie dla alergików. Welur prezentuje się bardzo efektownie, jednak bywa problematyczny w sytuacji, gdy w domu mieszkają zwierzęta. Pozostają jeszcze m.in. alcantara i skóra, których wadą jest wysoka cena zakupu.

Bardzo ważne jest, aby wybrany zestaw dobrze pasował do charakteru wnętrza. Nowoczesne meble niekoniecznie sprawdzą się w tradycyjnie urządzonym pomieszczeniu.

Na koniec trzeba jeszcze sprawdzić, czy wybrane elementy zestawu w ogóle zmieszczą się w salonie. Chodzi przecież o to, aby pomieszczenie było funkcjonalne, a nie zagracone.

 

Dobra alternatywa

Bywa tak, że powierzchnia salonu uniemożliwia swobodne ustawienie kilku elementów zestawu wypoczynkowego. Sofa i fotel, a tym bardziej dwa fotele, stojące obok siebie utrudniłyby komunikację w pomieszczeniu, a przecież nie o to chodzi.

W takiej sytuacji znakomitą alternatywą jest nowoczesny narożnik. Ten mebel łączy w sobie funkcję sofy i fotela, a nawet szezlonga. Jest wygodny, bardziej kompaktowy oraz sumarycznie znacznie tańszy w zakupie.

Jeśli natomiast powierzchnia nie jest problemem (budżet także), ciekawym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na dwie takie same sofy, najczęściej ustawiane vis a vis. Taki zestaw wypoczynkowy prezentuje się bardzo efektownie, podnosi prestiż salonu, a także gwarantuje, że domownicy przestaną się kłócić o to, kto ma siedzieć na sofie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl