Zamów darmowe próbki tkanin!

W treści wiadomości wpisz numery tkanin oraz dane adresowe wraz z nr. telefonu na jakie mamy wysłać próbki. Opis i galerie tkanin znajdziesz w zakładce "Galeria tkanin"

Darmowe próbki !

Salon z kominkiem - jak go urządzić?

Salon z kominkiem - jak go urządzić?

Kominek to funkcjonalny element aranżacji współczesnych domów i szeregówek. Dzięki opcji dystrybucji ciepła na inne pomieszczenia kominek pozwala na dużą oszczędność pieniędzy w okresie grzewczym. Nie można też zapomnieć o jego walorach estetycznych - obecnie kominki zachwycają swoim wyglądem. Istnieje tyle modnych projektów, wyróżniających się tradycyjnym lub nowoczesnym stylem, że bez trudu można odnaleźć swój wymarzony model, który będzie stanowić dopełnienie wystroju salonu.

Aranżacja kominka - narożnik, czy środek pokoju?

W zależności od tego, czy kominek umieścisz w centralnym punkcie salonu, czy w miejscu narożnym, to zdeterminuje przyszły wystrój i całą aranżację pomieszczenia. Zazwyczaj decyzję tą podejmuje się już podczas tworzenia projektu domu, to znaczy umiejscowienia komina. Należy wziąć również pod uwagę odpowiednią aranżację mebli, które nie mogą być ustawione zbyt blisko kominka.

Typ kominka - otwarty, czy zamknięty?

Tradycyjne kominki kojarzą się z ceglaną zabudową i otwartym paleniskiem. Podczas palenia słychać strzelanie drewna, czuć zapach ogniska, co tworzy niepowtarzalny, ciepły klimat w domu. Tego typu kominki najlepiej wyglądają wbudowane w ścianę, wokół której ustawiony jest zestaw wypoczynkowy, tak aby domownicy i goście mogli relaksować się przy kominku w zimne wieczory. Otwarty kominek umieszczony w centralnej części pokoju dziennego jest charakterystyczny dla Wielkiej Brytanii. Najczęściej sąsiaduje z dwoma regałami na książki, usytuowanymi we wnęce.

Z kolei nowoczesne, zabudowane kominki, charakteryzują się minimalistycznym stylem. Co ciekawe, są bardziej funkcjonalne, jeżeli chodzi o ogrzanie pomieszczeń. Ciepło kumulowane jest wewnątrz kominka, dzięki czemu wolniej spala się drewno. Nowoczesne projekty kominków są zwykle wbudowane w ścianę, a swoim wyglądem nie ingerują w wystrój pomieszczenia. Kominki nowoczesne wyglądają najbardziej efektownie, gdy są z dwóch stron zabudowane szybą - wtedy ogień rozpalonego paleniska staje się główną dekoracją salonu.

Co jest ważniejsze - kominek, czy telewizor?

Kominek konkuruje o centralny element salonu z telewizorem. Nie da się ukryć, że we współczesnych domach meble aranżowane są wokół telewizora lub kominka. Najlepiej rozwiązać ten problem umieszczając telewizor na ścianie prostopadłej do ściany kominka. Następnie wystarczy umieścić kanapę lub narożnik tak, by osoby siedzące mogły oglądać telewizję i jednocześnie były w odpowiedniej odległości od kominka. Umieszczanie telewizora tuż nad kominkiem może być niebezpieczne, dlatego radzimy wybrać inny sposób aranżacji swojego salonu.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl