Nowoczesne fotele do sypialni – hit w aranżacji wnętrz

Nowoczesne fotele do sypialni – hit w aranżacji wnętrz

Współczesne sypialnie dawno przestały być pomieszczeniami, które skrzętnie ukrywa się przed wzrokiem gości, bo i tak nie ma w nich nic ciekawego do pokazania. Obecnie obowiązuje trend skrupulatnego aranżowania przestrzeni do spania. Sypialnia musi wyglądać efektownie i być urządzona w taki sposób, aby można było z niej wygodnie korzystać nie tylko w nocy. Jednym z najważniejszych symboli tej mody są nowoczesne fotele do sypialni.

 

Idealne dopełnienie prywatnej przestrzeni

Kluczowym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Często pomieszczenie to pełni jednak także rolę garderoby, dlatego wiele osób obowiązkowo decyduje się na zakup pojemnej szafy ubraniowej. Nowoczesny fotel jest z kolei meblem, który łączy w sobie dwie funkcje: ozdobną i praktyczną.

Fotel może być tymczasowym wieszakiem, gdy nie chce nam się układać ubrań po późnym powrocie do domu. Może być także meblem wypoczynkowym, szczególnie wtedy, gdy w małym mieszkaniu brakuje przestrzeni na wydzielenie cichej strefy relaksu. Wówczas wystarczy zamknąć się w sypialni, usiąść na wygodnym fotelu i przy zapalonej lampce oddać się ulubionej lekturze.

Fotel to także znakomite uzupełnienie wyposażenia sypialni młodych rodziców, którzy dzielą swoją przestrzeń z maleńkim dzieckiem. Mama zyskuje wówczas wygodne miejsce do karmienia pociechy i utulania jej do snu.

 

Nowoczesne fotele do sypialni pełnią głównie funkcję ozdobną

Powyższe argumenty przemawiają do wyobraźni i są racjonalnymi powodami, dla których warto kupić nowoczesny fotel do sypialni. Nie zapominajmy jednak, że w aranżacji wnętrz liczy się także estetyka pomieszczeń. Pod tym względem fotel ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Sypialnia zwykle nie imponuje powierzchnią, dlatego wiele osób nie chce jej dodatkowo „zagracać” kolejnym meblem. Wbrew pozorom fotel nie ogranicza przestrzeni, ale może wręcz ją optycznie powiększyć i sprawić, że sypialnia nabierze lekkości. Wystarczy ustawić mebel diagonalnie, chociażby w narożniku pokoju (idealnie będzie w okolicach okna).

 

Rada

Fotel powinien stylistycznie współgrać z charakterem pomieszczenia. Jeśli sypialnia jest urządzona w stylu skandynawskim, lepiej nie decydować się na fotel w stylu angielskim, bo na ograniczonej powierzchni takie skrajne połączenia się nie sprawdzają.

 

Fotel do sypialni wcale nie musi być duży

Na rynku jest tak wiele różnych rodzajów tych mebli, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Są fotele przypominające nieco większe krzesła, szezlongi, popularne uszaki, nowoczesne i klasyczne. Również wybór materiałów obiciowych i kolorystyki jest ogromny.

Jeśli fotel w sypialni ma pełnić nie tylko rolę ozdobną, ale także praktyczną, warto wybrać model z funkcją spania – szczególnie polecamy go karmiącym mamom. Jeśli powierzchnia na to pozwala, dobrym pomysłem będzie także uzupełnienie fotela o wygodny i efektowny podnóżek w formie pufy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl