Zamów darmowe próbki tkanin!

W treści wiadomości wpisz numery tkanin oraz dane adresowe wraz z nr. telefonu na jakie mamy wysłać próbki. Opis i galerie tkanin znajdziesz w zakładce "Galeria tkanin"

Darmowe próbki !

Jak urządzić pokój dziecięcy z kącikiem do zabawy?

Jak urządzić pokój dziecięcy z kącikiem do zabawy?

Pokój dziecka to coś więcej niż miejsce odpoczynku i nauki. Niezależnie od płci dziecka, przestrzeń ta powinna dynamicznie zmieniać się wraz z jego wiekiem. Za każdym razem musi być funkcjonalna, bezpieczna, wygodna i pobudzająca kreatywność. Warto również zadbać o jej estetykę, pamiętając przy tym, że dziecko na pewnym etapie rozwoju ma już swoje upodobania, które powinny być uwzględnione przy urządzaniu tego miejsca.

Wyznacz strefy

Dziecięcy pokój musi umożliwiać dziecku rozwój, dlatego strefa nauki powinna zostać wyraźnie oddzielona od części do spania i zabawy. Mimo że chaos panujący w dziecięcym pokoju wielokrotnie tego nie potwierdza, dzieci lubią ułożone wnętrza. Wydzielone strefy zapewniają im bezpieczeństwo i pozwalają się skupić, chociażby na nauce czy odpoczynku. Jeśli jest więc to możliwe, warto odgrodzić poszczególne strefy, np. poprzez odpowiednie ustawienie mebli i wyposażenia.

Planując strefy w pokoju dziecka, warto pamiętać, że biurko do nauki najlepiej jest umieścić przy naturalnym źródle światła, a łóżko przy ścianie przeciwległej do okna i kaloryfera. Strefę zabawy można natomiast wyznaczyć kolorowym dywanem położonym przy pojemnym regale czy pudłach na zabawki.

Postaw na odpowiedni kolor

Wybierając kolory do dziecięcego pokoju, warto zdecydować się na pastelowe barwy, które będą idealnym tłem dla wielokolorowych dodatków czy ciemniejszych mebli. Jeśli jednak wprowadzimy do pokoju intensywne odcienie, dobrym pomysłem będzie rozjaśnienie wnętrza poprzez zakup mebli w delikatnej kolorystyce. Należy pamiętać, że oprócz odpowiedniego koloru farba do pokoju dziecka powinna być bezpieczna. Nie może zawierać substancji, które mogą wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Ważne jest również, by nie wydzielała zapachu – zmysły dzieci są dużo bardziej wyczulone.

Wybierz odpowiednie mebleW pokoju dziecięcym nie może zabraknąć wygodnego i bezpiecznego łóżka, biurka i pojemnej szafy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się komoda z głębokimi szufladami na ubrania oraz półki, na których dziecko będzie mogło poukładać swoje zabawki.

Meble modułowe w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecięcym idealnie sprawdzą się meble modułowe, które można dynamicznie przestawiać, dopasowując umeblowanie pomieszczenia do aktualnych potrzeb dziecka. Świetnym rozwiązaniem będzie więc łóżko z pojemnikiem na pościel lub piętrowe z biurkiem czy szafą pod spodem. Meble modułowe dają także możliwość dobierania kolejnych elementów do zestawu, co pozwala na stopniowe kompletowanie mebli do pokoju dziecka, bądź późniejsze dokupienie poszczególnych części.

Miejsce do przechowywania

W pokoju dziecka nie może zabraknąć pudełek, organizerów oraz koszy, skrzyń i worków. Wszystkie pojemniki ułatwią odpowiednią segregację zabawek, książek i innych, niezbędnych akcesoriów. Także wybór otwieranego siedziska – pufy oraz skrzyni, może okazać się idealnym dodatkiem zapewniającym przestrzeń do przechowywania i strefę odpoczynku.

Pufy, kostki czy worki to także przydatne dodatki podczas wizyt gości – szczególnie starsze dzieci i młodzież zapraszają do siebie rówieśników. Wygodne siedziska mogą okazać się niezbędne podczas zabaw czy rozmów dzieci.

Przy aranżacji pokoju weź pod uwagę zainteresowania dziecka

Projektując pokój dla dziecka, należy pamiętać, że każdy element pomieszczenia powinien być nie tyle modny, co dopasowany do jego preferencji. Oprócz zapewnienia dziecku komfortowych warunków do nauki czy zabawy, należy pamiętać o przystosowaniu pokoju do jego indywidualnych potrzeb. Pokój dziecięcy to przestrzeń, którą warto zaaranżować, uwzględniając zainteresowania naszej pociechy. Dzięki temu dziecko będzie lubiło spędzać czas w swoim pokoju.

Pamiętaj jednak, by być rozważnym – spełnianie wszystkich zachcianek dziecka może wprowadzić do pomieszczenia chaos i brak spójności. Warto więc poszukać najlepszych rozwiązań oraz obejrzeć inne realizacje i inspiracje. Pomoże to stworzyć idealne miejsce dla rozwoju dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl