Zamów darmowe próbki tkanin!

W treści wiadomości wpisz numery tkanin oraz dane adresowe wraz z nr. telefonu na jakie mamy wysłać próbki. Opis i galerie tkanin znajdziesz w zakładce "Galeria tkanin"

Darmowe próbki !
Duże nowoczesne narożniki – czy to wybór dla każdego?

W świecie designu regularnie pojawiają się nowe mody, za którymi podążają projektanci, architekci czy zwykli ludzie samodzielnie urządzający swoje domy i mieszkania. Od kilku już sezonów w katalogach producentów dominują nowoczesne meble wypoczynkowe, bardzo efektowne i... duże. Solidny rozmiar mebla ma symbolizować ponadprzeciętną wygodę użytkowania i z reguły jest to prawda. Jednak wybierając meble dla siebie nie należy się kierować wyłącznie modą, ale przede wszystkim realnymi potrzebami domowników i możliwościami, jakie daje konkretne pomieszczenie. Świetnym przykładem na to są duże nowoczesne narożniki. To zdecydowanie nie są meble dla każdego.

 

Gdzie nie sprawdzą się duże nowoczesne narożniki

Na pewno nie w małym mieszkaniu. Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastawić niemal całe pomieszczenie jednym meblem wypoczynkowym. Pytanie tylko: czy ma to sens? Na rynku jest tak wiele różnych modeli narożników, że naprawdę można bez problemu znaleźć taki, który będzie z jednej strony bardzo komfortowy i estetyczny, a z drugiej nie ograniczy przestrzeni życiowej.

 

Pamiętaj

Wybierając zbyt duży mebel szybko zaczniesz na niego narzekać. Potykanie się o narożnik, brak możliwości ustawienia stołu dla większej liczby gości – to prozaiczne, ale dość ważne problemy, które na pewno się pojawią.

 

Duży nowoczesny narożnik nie jest także dobrym wyborem do pokoju dziecięcego. Dziecko powinno mieć sporo przestrzeni do zabawy i nauki, a sporych rozmiarów mebel może zająć cenne miejsce i ograniczyć funkcjonalność pomieszczenia.

 

Jeśli powierzchnia nie jest problemem

W takiej sytuacji argument rozmiarów mebla przestaje mieć znaczenie, jednak warto się zastanowić nad jeszcze jedną kwestią: aranżacją. Duży nowoczesny narożnik to taki element, który całkowicie zdominuje wystrój wnętrza.

Oznacza to, że każdy kolejny dodatek, każdy mebel, nawet wazon czy ramka na zdjęcie, musi zostać dobrany pod kątem wyglądu narożnika. Trudno sobie przecież wyobrazić, aby postawić taki narożnik w pokoju, w którym stoi stara meblościanka, a podłogę zdobi perski dywan. Takie zestawienie będzie wyglądać przypadkowo i po prostu źle.

 

Sztuka konsekwentnego wystroju

Decyzję o zakupie dużego nowoczesnego narożnika trzeba dokładnie przemyśleć i zdawać sobie sprawę, że ten mebel właściwie zorganizuje całą przestrzeń w pomieszczeniu. Nie jest to problemem w przypadku nowego domu czy wykańczanego mieszkania – wówczas można łatwo wydzielić strefy i tę wypoczynkową poświęcić w całości na narożnik.

Wybierając duży narożnik w nowoczesnym stylu trzeba być konsekwentnym w każdym detalu. Umiejętne zaaranżowanie wnętrza wokół narożnika przyniesie znakomity efekt, dzięki czemu pomieszczenie będzie się prezentować elegancko, a przede wszystkim świadomie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl